Vi følger boligmarkedet i og omkring Jægerspris og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Jægerspris følger boligmarkedet i og omkring Jægerspris. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Stenøvej 50, Gerlev solgt for 3.275.000 kr.
Boligen overtages af Robert Merz og Gitte Merz den 29. april. Køberen har betalt 3.275.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 27.066 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.150.000 og boligen er derfor handlet til 185% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en rækkehus med 4 værelser på i alt 121 kvm. og er opført i 2020. Grunden er på 425 kvm.
Boligen er solgt af LokalBolig Frederikssund
Mirabellevej 4B solgt for 2.360.000 kr.
Boligen overtages af køberen den 06. april. Køberen har betalt 2.360.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 23.600 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 89% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 100 kvm. og er opført i 1986. Grunden er på 829 kvm.
Boligen er solgt af LokalBolig Frederikssund
Fiskervej 10B, Kulhuse solgt for 2.078.000 kr.
Boligen overtages af Anna Cæcilie Gervin den 15. april. Køberen har betalt 2.078.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 22.835 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 680.000 og boligen er derfor handlet til 206% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 91 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 1.530 kvm.
Boligen er solgt af home Jægerspris
Rågevej 17, Kulhuse solgt for 1.510.000 kr.
Boligen overtages af Henrik Laurans Hoem og Lisa Yuliane Sprenger den 23. april. Køberen har betalt 1.510.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 30.816 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 490.000 og boligen er derfor handlet til 208% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 49 kvm. og er opført i 1978. Grunden er på 1.253 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Frederikssund
Hyldebakken 13, Kulhuse solgt for 1.250.000 kr.
Boligen overtages af Henrik Kjøller Hammild den 13. maj. Køberen har betalt 1.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.019 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 820.000 og boligen er derfor handlet til 52% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 104 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 1.146 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af RealMæglerne Frederikssund
Klokkervej 12, Skoven solgt for 1.165.000 kr.
Boligen overtages af køberen den 24. april. Køberen har betalt 1.165.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 17.923 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 510.000 og boligen er derfor handlet til 128% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 65 kvm. og er opført i 1960. Grunden er på 905 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Frederikssund
Bag Skovens Brugs 3, Skoven solgt for 1.145.000 kr.
Boligen overtages af Sine Møller Mortensen den 12. april. Køberen har betalt 1.145.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.468 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 450.000 og boligen er derfor handlet til 154% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 62 kvm. og er opført i 1964. Grunden er på 1.009 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Frederikssund