4 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Jægerspris. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Tag med til et spændende Blå Flag arrangement ved Kulhuse Strand, hvor du kan lære om dyre- og plantelivet langs stranden. Torsdag den 7. august 2025 kl. 13.00 inviteres alle til en dag fyldt med naturhistorier, bingo og udforskning af strandens skrænter, krat og vand.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Jægerspris.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Jægerspris.
Et færdselsuheld fandt sted på Frederikssundsvej i Frederikssund, hvor politiet rykkede ud klokken 14.22. Uheldet involverede to personbiler, da en 80-årig kvinde fra Jægerspris undlod at overholde sin vigepligt i forbindelse med et venstresving og ramte en 21-årig mand fra Bagsværd, som kom kørende i sydøstlig retning.
Kignæskrogen 3 er netop kommet til salg til hele 4.995.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Jægerspris.
Forestil dig to uger med sol, smil og nærvær. Du vågner op til lyden af havets brusen, nyder morgenmaden med nye bekendtskaber og vælger dagens aktivitet – fællessang, yoga, en udflugt… eller måske bare en rolig stund ved poolen med en god bog. Velkommen til Club Bella!
Natten til onsdag blev der begået indbrud i en lagerbygning i Jægerspris. Indbruddet fandt sted i en landbrugshal, hvor der blev stjålet mellem 80 og 100 liter sprøjtemiddel.
Klokken 09.41 modtog politiet en anmeldelse om, at en jerseyko gik rundt på Kyndbyvej i Jægerspris. Politiet fik hurtigt kontakt til koens ejer, som oplyste, at han ville sørge for, at dyret kom sikkert hjem.